Система публічних закупівель як ефективний інструмент електронного урядування для подолання корупції в Україні в контексті впровадження електронної демократії

  • Леся Рожак Національна академія державного управління при Президентові України
Ключові слова: електронне урядування, електронна система закупівель ProZorro, електронна демократія, публічні закупівлі, корупція

Анотація

У роботі викладено результати дослідження щодо впровадження системи публічних закупівель як ефективного інструменту електронного урядування, спрямованого на запобігання корупційним правопорушенням. Визначено ключові характеристики та особливості функціонування електронної системи закупівель ProZorro, а також її вплив на рівень розвитку е-урядування в Україні. Водночас надаються рекомендації щодо першочергових заходів із підвищення об'єктивності та прозорості процесів проведення публічних закупівель та розвитку електронної демократії в Україні.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Барегамян, С. Х., & Карпі, Ю. В. (2019). Електронне врядування на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях: сучасний стан та перспективи впровадження в Україні. Державне управління: удосконалення та розвиток, 1. Відновлено з http://www.dy.nayka.com.ua.

Клімушин, П С. (2017). Стратегії та механізми електронного урядування в інформаційному суспільстві. Харків: Вид-во ХарРІ НАДУ «Магістр».

Куц, А. Р. (2017). Шифр «Прозорі закупівлі»: Переведення закупівель в електронний формат як ефективний інструмент боротьби з корупцією. НТУ «КПІ ім. І. Сікорського».

Лісніченко, О. О., & Василець, К. К. (2018). Публічні закупівлі: опорний конспект лекцій. Харків: Харківський державний ун-т харчування та торгівлі. Відновлено з http://elib.hduht.edu.ua/handle/123456789/3738.

Нижній, Т. В. (2017). Публічні закупівлі в системі електронного урядування. Інвестиції: практика та досвід, 10. Відновлено з http://nbuv.gov.ua/UJRN/ipd_2017_10_24.

Семенченко А. І., & Дрешпак, В. М. (2017). Електронне врядування та електронна демократія. Київ: ФОП Москаленко.

Трофименко, О. Г. (2018). Електронні закупівлі у контексті боротьби із корупцією в органах публічної влади в Україні в умовах євроінтеграції. Актуальні проблеми запобігання корупції в реалізації положень Закону України «Про запобігання корупції», матеріали регіонального науково-практичного круглого столу. Запоріжжя: ЗНУ.

Фалко, Ю. В. (2014). Організація державних закупівель: досвід та практика України. Університетські, наукові записки, 1. Київ.

Хавронюк, М. І. (2018). Науково-практичний коментар до Закону України «Про запобігання корупції».

Шифр: «Трембіта надії». (2008). Електронная демократія: сутність та основні етапи. Київ.


Переглядів анотації: 185
Завантажень PDF: 205
Опубліковано
2020-07-05
Як цитувати
Рожак, Л. (2020). Система публічних закупівель як ефективний інструмент електронного урядування для подолання корупції в Україні в контексті впровадження електронної демократії. Аспекти публічного управління, 8(1 SI), 114-116. https://doi.org/10.15421/152055