Визначення та аналіз основних факторів формування сприятливого середовища для впровадження цифрових технологій у виборчу систему України

  • Наталія Гусаревич Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України
Ключові слова: виборчий процес, волевиявлення, цифрові технології, електронне голосування, інтернет-голосування, цифровізація України

Анотація

Метою дослідження є визначення основних факторів формування сприятливого середовища для впровадження цифрових технологій у виборчу систему України. Визначено три основні групи, розкритий зміст та проведений аналіз факторів кожної з груп. Наведено приклади їх впливу на процес впровадження нових виборчих технологій. На підставі аналізу міжнародного досвіду запропоновано рекомендації для створення сприятливих умов соціально-політичного, операційно-технічного та правового характеру для впровадження цифрових технологій у виборчу систему України.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Використання міжнародних виборчих стандартів. Посібник Ради Європи для громадських організацій. (2017). Відновлено з https://rm.coe.int/using-international-election-standards-ukr-web/168077d48b.

Впровадження електронного голосування. Програмний документ Міжнародного інституту демократії і сприяння виборам (IDEA). (2011). Відновлено з https://www.idea.int/sites/default/files/publications/introducing-electronic-voting-essential-considerations-UK.pdf.

Дослідження доцільності запровадження нових виборчих технологій Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). (2020). Відновлено з https://ifesukraine.org/wp-content/uploads/2020/03/IFES-Ukraine-Feasibility-Study-on-the-Introduction-of-New-Elections-Technology-for-Ukraine-v1-2020-02-13-Ukr.pdf?.

Маурер, А. Д. (2020). Цифрові технології у виборах: питання, висновки та перспективи. Видавництво Ради Європи. Відновлено з https://rm.coe.int/ardita-driza-maurer-digital-technologies-regulations-fin/16809e7f8f.

Основні результати загальнонаціонального опитування за результатами парламентських виборів в Україні, жовтень 2019 року. Відновлено з https://ifesukraine.org/news/key-findings-ukraine-post-parliamentary-election-survey-october-2019/?lang=en.

Паламарчук, С. А., Шемендюк, О. В., Ляшенко, Г. Т., & Ткач, В.О. (2020). Забезпечення захисту кіберпростору в провідних країнах світу. Збірник наукових праць ВІТІ (1), 58–64.

Плануємо запровадити електронне голосування на виборах. (2020). Відновлено з https://thedigital.gov.ua/news/planuemo-zaprovaditi-elektronne-golosuvannya-na-viborakh.

Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг. № 558/2019. Відновлено з https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/558/2019#Text.

Ученые подсчитали: самым дешевым является электронное голосование. Відновлено з https://rus.err.ee/914552/uchenye-podschitali-samym-deshevym-javljaetsja-jelektronnoe-golosovanie.


Переглядів анотації: 105
Завантажень PDF: 145
Опубліковано
2020-07-05
Як цитувати
Гусаревич, Н. (2020). Визначення та аналіз основних факторів формування сприятливого середовища для впровадження цифрових технологій у виборчу систему України. Аспекти публічного управління, 8(1 SI), 31-35. https://doi.org/10.15421/152035